ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
  • Slide 01

    Nátěr dřevěné fasády

    České Budějovice a okolí, Jihočeský kraj, Jižní Čechy

    Chcete mít nový kabát vaší fasády? Realizujeme veškeré nátěry dřevěných fasád od rodinných domů, vil, chat, chalup až po řadové domy.

Stačí poslat sms s Vaším jménem, příjmením a krátkým popiskem, jakou práci potřebujete udělat. Zavoláme Vám zpět jako poděkování za Vaší poptávku.

+420 604 533 924 | info@malirstvi-skoda.cz

Nátěry dřevěných fasád

naše práce, která nás baví

Nátěr dřevěné fasády s plošiny

Nátěr dřevěné fasády s plošiny

Přicházíme pro naše stálé i nové příchozí zákazníky s další nabídkou nové práce, kterou lze realizovat s pomocí plošin. Z plošin realizujeme nátěry dřevěných fasád, nátěry nových i starších dřevostaveb i nátěry fasádních palubek. Nátěry dřevěných fasád využívají majitelé chat i chalup, rovněž naší práci realizujeme pro majitelé různých hotelů, rekreačních zařízeních, tak i předsedy i členy bytových družstev.

Dřevěné fasády se poměrně hodně vyskytují i na různých bytových komplexů, můžou sloužit i doplněk k obložení rodinných, činžovních i řadových domů.

Pracovní postup při nátěru dřevěných fasád

Základem práce je osobní schůzka se zákazníkem. Při osobním setkání si práci prohlédneme případnou práci, popovídáme si se zákazníkem o skutečném stavu zakázky. Navrhneme pracovní postupy i různé možnosti použití vhodných materiálů. Poprosíme zákazníka, aby byl tak hodný a řekl nám svoje přání a požadavky na možnou realizaci.

Někdy má zákazník přání ponechat dřevo v původním přírodním stavu, tak aby byli vidět léta dřeva, pro nás to znamená použití tenkovrstvé lazury, která vytváří přírodní vzhled. Bylo by dobrý říct, že hodně záleží na tom čím byla dřevěná fasáda předtím natíraná. Hodně zákazníků si myslí, když mají dřevo natřené na tmavý odstín, tak se pouhým nátěrem se dřevo přemění na světlý odstín.

Nejsem příliš zastánce silnovrstvé lazury nebo použitím tvrdých laků, které se můžou postupem času začít praskat. Pokud máte dřevěnou fasádu natřenou silnovrstvou lazurou nebo popřípadě tvrdým lakem, tak se nátěry velice špatně sundává dolů, i když je třeba nátěr hodně popraskaný. Pokud je dřevěná fasáda hodně vyšusovaná od sluníčka nebo je nátěr hodně popraskaný od povětrnostních vlivů nebo vlivem špatně zvoleného materiálu, je dobré vzít vibrační brusku s brusným papírem a s co nejvíc co to jde to obrousit.

Čím víc to obrousíme a sundáme poškozený nátěr co nejvíc dolů, tím líp pro další pracovní postupy. Po obroušení vibrační bruskou se dřevěná fasáda opráší od prachu a různých nečistot. Další pracovní postupy se můžou měnit, podle vybraného materiálu od kterého se odvíjí další pracovní postupy.

Využíváme kvalitní materiály

Využíváme kvalitní materiály

Materiály na nátěry dřevěných fasád se můžou cenově hodně lišit. Bylo by dobrý si rozmyslet korun peněz do toho chcete investovat. Materiál za menší peníze Vám neudělá takovou službu, jako materiál za více peněz. Vždycky by mělo záležet na tom jakou máte časovou představu, aby nátěr vydržel. Nátěry dřevěných fasád potřebují využití kvalitnějších materiálů, které více odolávají povětrnostním vlivům.

Používané materiály na nátěry dřevěných fasád

Jelikož všude dáváte svoje jméno, proto jsem zastáncem používání kvalitnějších nátěrových materiálů. V dnešní době jsou lazury dodávány přímo k přímému použití. Na nátěry dřevěných fasád můžeme použít tenkovrstvou dekorativní lazuru, která má vysokou odolnost proti vlivům povětrnostních podmínek. Lazura se vsakuje hluboko do dřeva. Lazury se vyrábí v 10 odstínech.

Je potřeba říct jednu důležitou věc: pokud se dřevo úplně obrousí, tak se může změnit odstín lazury, záleží na tom jak dřevo saje, i podle toho v jakém stavu byla dřevěná fasáda před začátkem naší práce. Na nátěry dřevěných fasád můžeme použít další materiál, který má krycí schopnosti. Je to barva na bázi přírodních olejů, zpočátku hedvábně lesklý, později pololesklý, určený pro venkovní použití. Barva Osmo Selská barva je mikroporézní, umožňuje dřevu dýchat, omezuje různé bobtnání i sesychání dřeva.

Selská barva je na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků. Další barva vhodná na nátěry dřevěných fasád je finská barva od výrobce barev VALTTI OPAQUE. Je to polomatná alkydem posílená akrylátová barva na dřevo v exteriéru. Valtti Opaque je schopna díky mikroporézní struktuře regulovat vlhkost dřeva a tím zabraňuje praskání a loupání nátěru.

Všechny uvedené barvy máme vyzkoušené z vlastních zkušeností.

Naše vybavení na nátěry dřevěných fasád

Jsme zastánci jednoho nepsaného pravidla v podnikání i v životě. Čím více investujete do podnikání nebo do života tím větší budete mít možnost v podnikání i v životě. Proto se snažíme investovat do nového vybavení, které nám otevírají nové možnosti spojené nabídkou prací, o kterých jsme si dřív mohli jen zdát. Díky našemu vybavení můžeme nabídnout zákazníkům veškerý a ucelený komfort v možnostech malířských i natěračských realizací.

Na nátěry dřevěných fasád vlastníme hliníkové pojízdné lešení, které nám hodně pomáhá se dostat na místa, kde je malá šířka. V nedávné době jsme udělali jednu z největších investicích, které patří do našeho podnikání a zakoupili jsme pojízdnou 19 m vysokou pásovou plošinu. Naše kloubovo teleskopická plošina má velké výhody, které se nám nesmírně hodí ke možným realizacím. Není to o tom se jen tak někam dostat, s naší plošinou je možnost výsuvného ramene, rovněž je možnost otáčejícího koše, tím pádem nemusíme být k fasádě úplně rovně.

Naše plošina pracuje na obyčejnou elektrickou zásuvku na 220V, tím pádem je velice nízká hlučnost stroje. Další naší výhodou je velice malá šířka plošiny. Když sundáme koš, který máme sundaný cca za minutu, tak máme průjezdní šířku plošiny 90cm, takže nám stačí úplně málo prostoru k naší práci. Mezi další naše pracovní pomůcky patří výškové žebříky, které můžeme podle potřeby přizpůsobit podle náročnosti práce. Nezbytnou součástí našich pomůcek na nátěry je vibrační bruska s nastavitelným výkonem.

Ndf 04
Ndf 06
Ndf 10
Ndf 12
Ndf 24
Ndf 26
Ndf 34
Ndf 39
Ndf 47
Ndf 50
Ndf 55
Ndf 45

Není potřeba se vzdávat,
vždycky se najde řešení

Podnikání mě naučilo pár věcí. Jedna z věcí, je abych se hned nevzdával a naučil se s každým problém bojovat. Někdy to stojí hodně psychických sil, někdy je do pláče, ale stále je to život, který bych neměnil. Jsou místa, kam se naše plošina nedostane, nebo jsou okamžiky nebo věci, které nemůžu ovlivnit. Díky kamarádství s firmou na stavění lešení jsme schopni zajistit nátěry dřevěných fasád i na hůře dostupná místa. Když se postaví lešení, tak má lešení na šířku okolo 80cm, což je dobrý vzhledem k samotnému přístupu dřevěné fasády.

Po mojí mamince jsem paličák a jen tak něco mě neodradí a nic mě nemůže zastavit k mým vytouženým cílům a snům.

Kontaktujte nás ...

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby.
youtube kanál
živé reference
rychlý kontakt